Prevencia, dentálna hygiena

Dentálna hygiena je účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život. Ide o najlacnejšiu a najúčinnejšiu metódu prevencie pred vznikom zubného kazu, zápalu ďasien, zápachu z úst a parodontitídy.

Dentálna hygiena pozostáva z nasledujúcich krokov:

(Každý pacient si vyžaduje individuálny prístup liečby.)

  1. ULTRAZVUK - odstránenie tvrdých nánosov zubného kameňa. Zabraňuje rozširovaniu baktérií, ktoré spôsobujú vznik zápalu ďasien, zápach z úst a neskôr až parodontitídy.
  2. KYRETÁŽ - ručné detailné odstraňovanie zubného kameňa a zubného povlaku špeciálnymi rečnými nástrojmi z korunovej a hlavne koreňovej časti zuba (v prítomnosti už vzniknutej parodontitídy).
  3. AIRFLOW/PIESKOVANIE - odstránenie zafarbenia zubov pomocou silného prúdu vody so špeciálnym čistiacim práškom. Metóda čistenia zubov Airflow dokáže veľmi jemne a citlivo odstraňovať nečistoty zo zubov spôsobené pitím kávy, čaju, vína a fajčením. Airflow zabezpečí odstránenie farebných škvŕn a mäkkého povlaku z povrchu zubov, pričom zvyšuje ich belosť. Pre vyčistenie skloviny nad povrchom ďasna používame kvalitný kalciový prášok obsahujúci guľôčkové častice, známe tiež ako „perly“. Je jemný, ale veľmi účinný a zuby nepoškodzuje. Pre detailné dočistenie závesného aparátu zuba je určený špeciálny prášok s obsahom erytritolu, ktorý nedráždi ďasná. Je veľmi účinný pri liečbe aktívnej parodontitídy a v udržiavacej fáze.
  4. FLUORIDÁCIA A POLISHING - po vyčistení zubov sa na povrch zubov nanesie profylaktická pasta s vysokým obsahom fluóru.
  5. LEŠTENIE - dôkladné vyhladenie zubov, aby boli zuby hladké a čo najmenej sa na ne prichytával povlak a pigmenty
  6. INŠTRUKTÁŽ - predvedenie správnej techniky čistenia zubov s vhodnými dentálnymi pomôckami.
  7. IMPLATNÁTY - pacienti, u ktorých boli zavedené implantáty, by mali absolvovať dentálnu hygienu minimálne 2x ročne. Používame titánové kyrety, ktoré nepoškodzujú povrch implantátov.

PROFESIONÁLNA DENTÁLNA HYGIENA JE SÚČASŤOU NAŠEJ DENNEJ STOMATOLOGICKEJ PRAXE.

CHCEM SA OBJEDNAŤ